AirPods su bežične slušalice koje omogućavaju jednostavno povezivanje sa vašim uređajima. Bez obzira da li želite da slušate muziku, gledate filmove ili obavljate pozive, povezivanje AirPods-ova je jednostavan proces. U ovom članku ćemo objasniti kako da povežete svoje AirPods-ove sa različitim uređajima, kao i neke savete za rešavanje eventualnih problema sa povezivanjem.
Kako funkcionišu AirTags možete pročitati ovde.
Kako povezati AirPods sa telefonom
Povezivanje AirPods slušalica sa telefonom je veoma jednostavno i brzo. Pre svega, potrebno je da vaš telefon bude kompatibilan sa ovim bežičnim slušalicama. Ako posedujete iPhone, već ste na pravom putu.
Prvo, otvorite kutiju sa AirPods slušalicama i ostavite ih da se povežu sa telefonom putem Bluetooth konekcije. Nakon toga, aktivirajte podešavanja Bluetooth konekcije na svom telefonu i potražite svoje AirPods.
Kada pronađete AirPods slušalice na listi uređaja, tapnite na njih i ostavite da se konektuju. Nakon toga, slušalice će biti povezane sa vašim telefonom i moći ćete da uživate u bezžičnom slušanju muzike i pozivanju.
Jednom kada su AirPods slušalice povezane sa vašim telefonom, one će se automatski povezivati svaki put kada ih budete želeli koristiti. Osim toga, možete ih povezati i sa drugim uređajima, kao što su vaš iPad ili Mac, koristeći istu jednostavnu metodu.
Ne zaboravite da pripazite na trajanje baterije vaših AirPods, iako vam telefonska aplikacija prati stanje baterije vaših slušalica. Sve u svemu, povezivanje AirPods slušalica sa vašim telefonom je veoma jednostavno i omogućava vam ugodno slušanje vaše omiljene muzike gde god da se nalazite.
Kako povezati AirPods na Mac
Povezivanje Apple AirPods slušalica na Mac računar jednostavan je i brz proces. Pratite sledeće korake da biste postavili svoje AirPods sa Mac uređajem:
1. Proverite da li su vaši AirPods spremni za uparivanje. Ako su slušalice povezane sa drugim uređajem, isključite Bluetooth na tom uređaju kako biste osigurali ispravno uparivanje.
2. Pritisnite i držite dugme na kutijici za punjenje AirPods tako da svetlo na kutijici počne da treperi.
3. Na Mac uređaju idite u izbornik System Preferences (Postavke sistema) pa kliknite na Bluetooth.
4. Sakrijte ili uklonite sve povezane uređaje sa Bluetooth liste tako da AirPods možete povezati bez ikakvih problema.
5. Nakon što vidite AirPods na listi uređaja, kliknite na povezivanje.
6. AirPods treba da se uspešno povežu sa Mac uređajem u roku od nekoliko sekundi.
Kada uspešno uparite svoje AirPods slušalice sa Mac računarom, bit ćete u mogućnosti da ih koristite za slušanje muzike, gledanje video sadržaja ili da obavljate razgovore bez potrebe za kablićima i sklopovima.
Kako povezati AirPods sa Windows računarom
AirPods su popularne bežične slušalice koje su prvobitno bile namenjene isključivo za upotrebu sa Apple uređajima, ali sada možemo povezati AirPods sa računarom koji radi na Windows operativnom sistemu. Ovaj proces nije tako jednostavan kao povezivanje sa Apple uređajima, ali nije ni previše komplikovan.
Prvo što treba da uradite je uključiti Bluetooth na vašem Windows računaru. Zatim, otvorite postavke u Windows operativnom sistemu i izaberite “Uređaji”. Kliknite na “Dodaj Bluetooth uređaj” i pridržite dugme “Pairing” na kutiji AirPods dok ne počne da treperi. Kada se AirPods pojavi na listi dostupnih uređaja, izaberite ih i pritisnite dugme “Connect”.
Posle toga, AirPods bi trebalo da bude povezan sa vašim računarom i spremni su za korišćenje. Možete slušati muziku, gledati filmove i obavljati telefonske pozive preko AirPods. Svi kontrolni dugmići na AirPods će takođe raditi, uključujući i funkcije kao što su skakanje pesme ili održavanje poziva.
Imajte na umu da, pre povezivanja, vaši AirPods bi trebalo da budu u blizini računara. Takođe, pobrinite se da se baterija na vašim AirPods nalazi u dobrom stanju kako bi radili na optimalan način.