Kako blokirati neželjene e-pošte

Kako blokirati neželjene e-pošte

Da li vam je inbox prepun neželjenih e-poruka koje vam oduzimaju vreme i prostor? Neželjena e-pošta može biti dosadna i potencijalno opasna. Na svu sreću, možemo preduzeti korake da blokiramo ove neželjene poruke i vratimo kontrolu nad našim elektronskim sandučetom. U ovom članku ćemo se pozabaviti različitim metodama blokiranja neželjenih e-poruka korišćenjem raznih e-mail servisa.

Kako blokirati neželjene e-pošte na Webmailu

Webmail servisi poput Roundcube-a i SquirrelMail-a nude osnovne opcije za blokiranje neželjenih poruka. Postupak započinje tako što ćete se ulogovati na svoj webmail nalog. Nakon toga, potražite podešavanja za filtriranje pošte ili opciju za kreiranje pravila za poruke. Obično možete blokirati e-pošte prema određenim kriterijumima, kao što su adresa pošiljaoca, određene reči u naslovu ili sadržaju poruke. Na taj način možete direktno usmeravati neželjene e-poruke u folder za spam ili ih automatski brisati.

Kako blokirati neželjene e-pošte na Gmailu

Gmail je jedan od popularnijih e-mail servisa koji pruža mnogo opcija za kontrolu dolaznih e-poruka. Da biste blokirali neželjene e-pošte u Gmailu, potrebno je da otvorite poruku koju želite da blokirate. Pored dugmeta za odgovor, pronaći ćete više opcija (‘More’ dugme, simbolizovano sa tri tačke). Kliknite na to dugme i iz padajućeg menija odaberite ‘Blokiraj [ime pošiljaoca]’. Nakon ovoga, e-poruke od tog pošiljaoca će se automatski usmeravati u spam folder. Takođe, Gmail vam omogućava da kreirate filtere gde možete detaljnije specificirati pravila za blokiranje e-pošte.

Kako blokirati neželjene e-pošte u Outlooku

Outlook nudi različite opcije za upravljanje e-poštama, uključujući i blokiranje neželjenih poruka. Nakon što ste prijavljeni u svom Outlooku, kliknite desnim klikom na neželjenu poruku i izaberite ‘Junk’ ili ‘Neželjena e-pošta’. Onda imate mogućnost da blokirate pošiljaoca ili izaberete ‘Junk email options’ gde možete precizirati svoje preference. U postavkama za neželjenu poštu, možete izabrati visok nivo zaštite koji će efikasnije filtrirati spam, ali i postoji opasnost da će oznakom neželjene pošte biti označene i neke legitimne poruke.

Kako blokirati neželjene e-pošte na Libero-u

Libero je italijanski internet servis provajder koji takođe pruža usluge e-pošte. Da biste blokirali neželjene e-poruke na Libero mail servisu, morate pristupiti podešavanjima svog naloga. U odseku za upravljanje e-poštom, potražite sekciju filtri ili blokiranje pošiljaoca. Kao i kod ostalih servisa, moći ćete da definišete kriterijume za blokiranje e-pošte, kao što su adresa e-pošte, određene reči ili fraze. Ovaj pristup pomoći će vam da smanjite količinu neželjene e-pošte koju primate.

Kako blokirati neželjene e-pošte na Yahoo-u!

Yahoo Mail nudi jednostavne alate za blokiranje neželjenih pošiljaoca. Kada ste unutar Yahoo Mail-a, otvorite poruku koju želite da blokirate. U okviru poruke, kliknite na ‘More’ dugme i iz padajućeg menija odaberite ‘Block Senders’. Unesite e-mail adresu koju želite da blokirate i potvrdite svoju odluku. Na taj način ćete sprečiti dalje primanje e-poruka od tog pošiljaoca. Takođe, Yahoo vam omogućava da postavite filtere koji automatski premeštaju e-poštu iz određenih adresa u folder za otpad ili ih direktno obrišete.

Blokiranje neželjenih e-pošta je bitan korak u održavanju organizovanog i sigurnog elektronskog sandučeta. Različiti servisi nude različite alate i opcije kako biste ograničili ili potpuno eliminisali dolazak neželjenih poruka. Važno je redovno pregledati postavke za neželjenu poštu i ažurirati svoj spisak blokiranih pošiljaoca kako bi osigurali da samo željene poruke stižu do vašeg inbox-a. Ne zaboravite da redovno pregledate i folder sa spam porukama kako ne biste slučajno propustili neku važnu poruku. Podešavanjima za blokiranje

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu