Kako deaktivirati Messenger

Kako deaktivirati Messenger

Messenger, popularna aplikacija za dopisivanje koju je razvio Facebook, postala je jedan od glavnih alata za komunikaciju u digitalnom svetu današnjice. Međutim, postoje momenti kada korisnici žele da naprave pauzu od stalnih notifikacija i poruka koje mogu smetati ili ometati svakodnevne aktivnosti. U ovom članku, razmotrićemo korake koje možete preduzeti da privremeno deaktivirate Messenger, kao i opcije za trajno brisanje računa, sa posebnim osvrtom na korisnike Android uređaja.

Kako deaktivirati Messenger na Androidu

Korisnici Android uređaja mogu lako deaktivirati Messenger prateći nekoliko jednostavnih koraka. Prvo, otvorite aplikaciju i idite na svoj profil pritiskom na sliku profila u gornjem levom uglu. U postavkama profila, pronađite opciju “Legal & Policies” i unutar nje “Deactivate Messenger”. Biće vam potrebno da unesete svoju lozinku kako biste potvrdili deaktivaciju. Nakon ovoga, Messenger će biti deaktiviran i više nećete primati poruke niti obaveštenja dok ponovo ne aktivirate aplikaciju.

Isključivanje izvan mreže

Ukoliko želite da se prikažete kao “neaktivan” svojim prijateljima na Messengeru, postoji opcija da se isključite “izvan mreže”. Da biste to postigli, idite na aplikaciju i dodirnite svoju sliku profila. Zatim potražite “Active Status” i isključite opciju koja pokazuje kada ste aktivni. Ovo neće deaktivirati vaš Messenger, ali će vas prikazati kao da trenutno niste dostupni.

Isključivanje obavijesti

Ako želite privremeno prestati primati obaveštenja iz Messengera, možete jednostavno isključiti obaveštenja. Ovo se može uraditi u samoj aplikaciji Messenger u delu sa postavkama or odlaskom u postavke uređaja, pronalaženjem Messengera u listi aplikacija i isključivanjem opcije za obaveštenja. Time će se obaveštenja prestati pojavljivati na vašem ekranu, ali ćete i dalje moći da primate i šaljete poruke prilikom otvaranja aplikacije.

Odjava

Odjavljivanje sa Messengera laka je opcija ako želite da sprečite pristup svojim porukama na uređaju koji možda delite sa drugima ili na uređaju koji privremeno ne koristite. Da biste se odjavili, idite na svoj profil, pronađite “Security & Login” i izaberite “Where You’re Logged In”. Tu možete videti sve uređaje gde ste ulogovani i dati naredbu da se odjavite sa svih ili pojedinačnih uređaja.

Brisanje računa

Ukoliko želite trajno da uklonite svoj Messenger račun, to će takođe zahtevati deaktivaciju vašeg Facebook računa. Nakon što ste deaktivirali ili obrisali Facebook račun, Messenger će automatski biti deaktivan. Međutim, zapamtite da je brisanje računa nepromenljiva akcija i da nakon toga nećete moći da povratite pristup svojim porukama i podacima. Da biste obrisali svoj Facebook i Messenger račun, morate posetiti postavke Facebooka, otići u deo sa informacijama o vašem računu i izabrati opciju za deaktivaciju ili brisanje računa.

Bez obzira na razlog zbog kojeg želite da napravite pauzu ili trajno prekinete upotrebu Messengera, postoji nekoliko opcija koje vam stoje na raspolaganju. Od jednostavnog isključivanja obaveštenja, prelaska u “neaktivni mod”, odjavljivanja sa uređaja, do trajnog brisanja računa, možete odabrati nivo odvajanja koji vam najviše odgovara. Važno je da budete svesni da neke od ovih promena mogu imati trajne posledice, stoga se preduzimajte ovih koraka uz pažljivo razmatranje. U digitalnom dobu, naše prisustvo na platformama poput Messengera može imati veliki uticaj na našu svakodnevnu interakciju, ali i na našu digitalnu bezbednost i privatnost. Zato je pametno povremeno preispitati kako i koliko koristimo ove alate.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu