Kako instalirati Windows 11 bez zahteva

Windows 11 predstavlja novu generaciju operativnog sistema koji je nedavno lansiran. Međutim, mnogi korisnici ne žele ili ne mogu da ispunjavaju specifične zahteve za instaliranje ovog softvera. Srećom, postoje alternativni načini kako instalirati Windows 11 bez upotrebe zahteva. U ovom članku pokazaćemo vam korake koje trebate slediti kako biste dobili Windows 11 na svom računaru, čak i ako ne ispunjavate sve minimalne zahteve. Pročitajte više i saznajte kako da instalirate Windows 11 bez zahteva.

Kako instalirati Windows 11 bez podržanih zahteva: sve metode objašnjene

Predstavljamo vam sve metode koje možete koristiti da instalirate Windows 11 čak i ako nemate sve podržane sistemske zahteve. Bez obzira na to da li je vaš hardver zastareo ili jednostavno ne ispunjava sve zahteve koje Windows 11 zahteva, postoje načini da ipak instalirate ovaj operativni sistem.

Prva metoda je da koristite alate poput Media Creation Tool ili Rufus da stvorite bootabilni medijum i instalirate Windows 11 sa njega. Ovo je možda najjednostavniji način, ali postoji rizik da se neki funkcije neće raditi kako treba.

Druga metoda je da modifikujete instalacioni fajl samog Windows 11. Na taj način, moći ćete da uklonite neke zahteve koji sprečavaju instalaciju na vašem uređaju.

Treća metoda uključuje korišćenje virtuelne mašine, što je još jedan način da instalirate Windows 11 bez zahteva, ali će raditi samo na nekim starijim uređajima.

Ukratko, iako postoje određeni zahtevi za instaliranje Windows 11, ove metode će vam omogućiti da instalirate ovaj operativni sistem i na starijim uređajima. Međutim, imajte na umu da ove metode nisu službeno podržane i mogu biti rizične, pa je bolje da budete pažljivi prilikom instalacije.

Nadogradnja i zvanični postupak za instaliranje Windows 11 bez minimalnih zahteva

Ako ste jedan od onih korisnika koji poželeli da instaliraju Windows 11 na svom računaru, a ne ispunjavaju minimalne sistemske zahteve za ovu operativnu platformu, ovo je tekst za vas! Saznajte kako da nadogradite svoj sistem i uradite zvanični postupak instalacije Windows 11 bez obzira na to da li vaš računar ispunjava minimalne zahteve.

Prvo, neophodno je da uradite nadogradnju svog sistema na najnoviju verziju Windowsa 10, to jest verziju 21H1. Nakon toga, potrebno je preuzeti Media Creation Tool, aplikaciju koja će vam omogućiti instaliranje Windowsa 11 na vašem računaru. Ovu aplikaciju možete pronaći na Microsoftovom zvaničnom sajtu za preuzimanje.

Kada preuzmete Media Creation Tool, otvorite ga i izaberite opciju “Instaliraj Windows”, a zatim pratite uputstva koja će vam se pojaviti na ekranu. Možda ćete morati da izaberete jezik i verziju Windowsa 11 koju želite da instalirate.

Važno je napomenuti da ovaj postupak nije zvanični i može dovesti do problema u radu sistema. Pored toga, ako vaš računar ne ispunjava minimalne zahteve, performanse sistema mogu biti usporene ili nećete moći da koristite pojedine funkcije Windowsa 11. U svakom slučaju, budite oprezni i uradite nadogradnju i instalaciju na sopstvenu odgovornost.

Kako instalirati Windows 11 bez minimalnih zahteva uz pomoć softvera treće strane

Instalacija najnovijeg operativnog sistema, Windows 11, može biti problematična ako vaš računar ne ispunjava minimalne zahteve koje je Microsoft naložio. Međutim, postoje softveri treće strane koji vam omogućavaju da instalirate Windows 11 čak i na računarima koji ne zadovoljavaju minimum zahteva.

Jedan od najpopularnijih softvera za ovaj proces je “MAK Setup Tool”. Preuzmite i pokrenite ovaj alat, a zatim pratite uputstva koja se pojavljuju na ekranu. Softver će vam omogućiti da izaberete “izvor” (Windows 11) i “cilj” (vaš računar), a zatim će preuzeti potrebne fajlove.

Nakon preuzimanja, softver će započeti proces instalacije. Ovaj proces može potrajati nekoliko sati, zavisno od brzine vašeg računara. Kada se instalacija završi, restartujte računar i uživajte u najnovijem Windows 11 operativnom sistemu.

Važno je napomenuti da instaliranje Windows 11 na računar koji ne zadovoljava minimum zahteva može dovesti do nekih problema i sporijeg rada. Međutim, ako ste spremni da rizikujete, ovo su koraci koje možete preduzeti.

Čista instalacija – kako instalirati Windows 11 bez CPU zahteva

Čista instalacija Windows 11 može biti malo zahtevnija nego što je bilo kod prethodnih operativnih sistema. Međutim, iako je Microsoft na zvaničnoj stranici naveo da Windows 11 zahteva određene hardverske zahteve po pitanju procesora, postoji način da se operativni sistem instalira i na starije računare.

Potrebno je kreirati instalacioni medijum sa Windows 11 operativnim sistemom, a zatim pratiti sledeće korake:

1. Pokrenite računar sa instalacionim medijumom i sačekajte da se instalacioni program učita.

2. Kada se pojavi prozor sa opcijama, pritisnite dugme Shift + F10 kako bi se otvorio Command Prompt.

3. U Command Promptu unesite komandu “msdt.exe /id DeviceDiagnostic” i pritisnite Enter.

4. Kada se dijagnostika uređaja završi, kliknite na dugme “View Full Report” i sačuvajte izveštaj.

5. Otvorite izveštaj i pronađite odeljak “CPU”. U ovoj sekciji treba da se nalaze informacije o procesoru, uključujući i ime i proizvođača procesora.

6. Zatvorite Command Prompt i pređite na sledeći korak instalacije.

Iako ovo nije zvaničan način instalacije Windows 11 operativnog sistema, rizik od problema sa radom računara je minimalan. Ukoliko pratite korake pažljivo, uspešno ćete instalirati Windows 11, čak i ako vaš računar ne ispunjava hardverske zahteve koje je Microsoft zahtevao.

Instalacija putem USB / ISO: najbrži način za instaliranje Windows 11 bez podržanih zahteva

Ako vaš računar ne ispunjava sve zahteve za instalaciju Windows 11, instalacija putem USB-a ili ISO fajla može biti najbrži način za ažuriranje sistema. Ova metoda vam omogućava da instalirate Windows 11 na računar bez obzira na hardversku konfiguraciju.

Prvo ćete morati da preuzmete Windows 11 instalacioni fajl sa zvaničnog Microsoft-ovog sajta. Zatim, na računaru otvorite aplikaciju “Media Creation Tool” i sledite uputstva da napravite bootable USB ili ISO.

Kada kreirate bootable USB ili ISO, ubacite ga u računar i restartujte ga. Zatim, uđite u BIOS postavke i promenite boot cilj na USB ili ISO.

Kada pokrenete instalaciju, pratite uputstva i izaberite opciju “Custom Installation”. Nakon toga, odaberite particiju na kojoj želite da instalirate Windows 11 i započnite proces instalacije.

Ova metoda može biti brza i jednostavna, ali ne garantuje da će Windows 11 raditi ispravno na vašem računaru. Stoga, pre nego što se odlučite za ovaj način instalacije, proverite da li vaš računar ispunjava minimalne zahteve za rad Windows 11.

Prinudno uklanjanje kontrole: rešenje za instaliranje Windows 11 bez zahteva koji vaš računar ne ispunjava

Kako instalirati Windows 11 bez zahteva? Jedno od mogućih rešenja je prinudno uklanjanje kontrole koja provjerava ispunjava li vaš računar sve zahtjeve za instalaciju novog operativnog sistema. Ovo rešenje možda nije preporučljivo ili sigurno, ali ako nemate izbora a želite instalirati novi Windows, može biti vrijedno isprobati.

Prinudno uklanjanje kontrole zahteva iza sebe ima niz komplikovanih koraka i može dovesti do oštećenja sistema ako se ne izvede pravilno. Stoga, preporučujemo da se dobro informišete o procesu prije nego što krenete u ovu avanturu. Ipak, ako se odlučite da to uradite, postoji nekoliko koraka koje možete slijediti.

Prvi korak je da preuzmete alat za instalaciju Windowsa 11 sa oficijalne Microsoftove stranice. Zatim, preko Developer Mode postavki uklonite kontrole zahtjeva i odobrite aktivaciju. Nakon toga, možete izvesti instalaciju, ali imajte na umu da ova opcija nije podržana od strane Microsofta i da može dovesti do nekompatibilnosti sa novim sistemom i softverom.

Prije donošenja odluke o korištenju ovog rešenja, pažljivo procijenite sve rizike i prednosti, a ako niste sigurni u proces, bolje je sačekati dok vaš računar ne ispuni sve zahtjeve za instalaciju Windowsa 11.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu