Kako izbrisati sve imejlove

Zagušeni ste na desetine, stotine, pa čak i hiljade beskorisnih imejlova? Brisanje ih jednog po jednog je vreme- i živčano-uzimajuće. Srećom, postoji način da izbrišete sve imejlove iz jednog inbox-a na jednom mestu. Nastavite da čitate da biste saznali kako izbrisati sve imejlove uz pomoć nekoliko jednostavnih koraka.

Ukoliko vas zanima Kako da napravite mejling listu, posetite ovaj link.

Jednostavni koraci za brisanje svih Gmail poruka

Ako vas prenatrpane Gmail inbox prepuni nepročitanih poruka dovode do ludila, možda vam je vreme da izvršite veliko čišćenje. Ali, ako imate hiljade poruka, to može biti dugotrajan i zamoran zadatak.

Srećom, postoji nekoliko jednostavnih koraka koje možete pratiti da biste izbrisali sve svoje poruke u Gmail-u u samo nekoliko minuta.

1. Prvo, označite sve poruke u vašem inbox-u. Da biste to učinili, kliknite na kvadratić koji se nalazi iznad vaše prve poruke na stranici, a zatim držite taster Shift dok istovremeno klikćete na kvadratić iznad vaše poslednje poruke.

2. Nakon što su sve poruke označene, kliknite na “Obriši” dugme koje se nalazi iznad vaših poruka.

3. Kada se pojavi prozor koji upozorava da akcija brisanja ne može biti poništena, kliknite “Sve” da biste potvrdili da želite izbrisati sve poruke.

4. Nakon što kliknete “Sve”, Gmail će automatski podijeliti brisanje svih poruka u nekoliko manjih grupa, što će potrajati nekoliko trenutaka.

5. Kada se proces završi, vaš inbox će biti prazan, a svi vaši e-mailovi će biti trajno izbrisani.

Ako želite da sačuvate neke poruke, preporučujemo da ih prebacite u fascikle ili izvezete u druge aplikacije. Ovi jednostavni koraci će vam pomoći da brzo izbrišete sve poruke iz vašeg Gmail inbox-a, čime ćete se osloboditi opterećenja i stvoriti prostor za nove poruke.

Uklonite sve Outlook e-poruke jednim potezom

Ukoliko želite da očistite svoj Outlook nalog od velikog broja starih i nepotrebnih e-poruka, postoji jednostavan način da to učinite brzo i efikasno. Ova opcija se naziva “Automatsko brisanje” i predstavlja jednostavan način da uklonite sve e-poruke koje su starije od izabranog perioda.

Postupak je vrlo jednostavan. Prvo, otvorite vaš Outlook nalog i pronađite opciju “Automatsko brisanje”, koja se nalazi u meniju “Alati”. Kada pristupite ovoj opciji, možete izabrati period po kome želite da se brišu poruke – na primer, 30 dana – i kliknuti dugme “Primijeni”.

Ova opcija će automatski obrisati sve poruke starije od perioda određenog od strane korisnika, što predstavlja brz i jednostavan način da očistite svoj Outlook nalog od nepotrebnog sadržaja. Ova opcija je posebno korisna kada uvidite da je vaš Outlook nalog pun nepročitanih e-poruka koje vas ometaju u radu, a koje nisu bitne za vašu trenutnu situaciju.

Osim što će vam omogućiti da očistite svoj Outlook nalog i sačuvate prostor na svom računaru, ova opcija će takođe unaprijediti vašu produktivnost tako što će vam omogućiti da se fokusirate na bitne zadatke i poruke, umjesto da se borite sa neurednim nalogom.

Kako izbrisati sve iCloud i Yahoo e-poruke bez napora

Ako imate mnogo nepročitanih ili zastarelih e-poruka na svom iCloud i Yahoo nalogu, to može imati negativan uticaj na efikasnost vašeg rada. Međutim, brisanje stotina ili hiljada e-poruka može biti vrlo naporan proces. Srećom, postoji način da se sva vaša e-pošta izbriše bez napora.

Prvo, morate da se ulogujete na svoj iCloud ili Yahoo nalog i selektujete sve željene e-poruke. Kliknite na “Izbriši” dugme i sačekajte da se poruke uklone. Međutim, ako imate hiljade poruka, ručno selektovanje svih njih ne zvuči kao efikasan način.

Jednostavniji način je korišćenje alata koji automatski briše sve vaše e-poruke. Za iCloud, možete koristiti besplatni alat zvan iCloud Email Cleaner. Ovaj alat omogućava filtriranje i brisanje svih nepročitanih, starinskih i spam e-poruka. Isti princip važi i za Yahoo mail.

Ako vam se još uvijek čini da je brisanje svih vaših e-poruka previše konačno, napravite backup e-poruka koje su vam važne, prije nego što ih obrišete. Na taj način ćete se riješiti šuma u sandučetu, a zadržati sve važne informacije u sigurnosti.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu