Kako OneDrive funkcioniše

OneDrive je cloud storage servis koji je razvio Microsoft i koji omogućava korisnicima da skladište datoteke u oblak i pristupaju im sa bilo kog uređaja koji ima internet konekciju. To znači da možete da pristupite vašim dokumentima, fotografijama i video snimcima sa vašeg računara, telefona ili bilo kog drugog uređaja, čak i ako niste na istoj lokaciji kao i vaši fajlovi. U ovom članku ćemo vam objasniti kako OneDrive funkcioniše i kako da ga koristite za skladištenje i deljenje vaših fajlova.

Kako se prijaviti za OneDrive

OneDrive je Microsoftova online usluga za skladištenje podataka u oblaku koja vam omogućava da sa sigurnošću sačuvate datoteke, fotografije, dokumente i druge vrste sadržaja. Da biste koristili OneDrive, prvo morate da se prijavite za uslugu.

Postupak prijave za OneDrive je jednostavan i može se obaviti na nekoliko načina. Ako koristite Microsoftov operativni sistem Windows 10, imaćete koristi od automatske integracije OneDrive-a u sam sistem. Sve što treba da uradite je da otvorite aplikaciju OneDrive i prijavite se koristeći svoj Microsoft nalog.

Ako ne koristite Windows 10, možete otvoriti veb-sajt OneDrive-a, kliknuti na opciju „Prijavite se“ i uneti svoje Microsoft korisničko ime i lozinku. Ako već nemate Microsoft nalog, možete ga kreirati klikom na dugme „Napravi Microsoft nalog“ koje se nalazi na istom prozoru.

Kada se prijavite za OneDrive, imaćete pristup svojim datotekama sa bilo kog uređaja koji je povezan na internet. Takođe, moći ćete da delite datoteke sa drugima i da ih sinhronizujete između raznih uređaja. Usluga nudi i brojne druge mogućnosti, poput automatskog čuvanja fotografija sa pametnog telefona na OneDrive i slanja velikih datoteka putem veb-linka.

Kako funkcioniše Bluetooth objasnićemo vam u članku koji možete otvoriti putem ovog linka.

Kako koristiti OneDrive na računaru i Mac-u

OneDrive je veoma koristan alat za skladištenje i deljenje datoteka, ali mnogi korisnici nisu svesni da ga možete koristiti ne samo preko veb pregledača, nego i preko aplikacije na računaru ili Mac-u. Ovaj tekst će vas naučiti kako da koristite OneDrive na svom uređaju.

Prva stvar koju treba da uradite je da preuzmete OneDrive aplikaciju sa zvanične Microsoftove veb stranice. Instalacija je jednostavna, samo pratite uputstva koja dobijete.

Kada instalirate aplikaciju, ona će se pojaviti kao ikonica u taskbaru ili dock-u (u zavisnosti od toga da li koristite računar ili Mac). Kliknite na nju i prijavite se na svoj OneDrive nalog.

Zatim možete početi da prevlačite i otpuštate datoteke u OneDrive folder na svom uređaju. OneDrive će ih automatski sinhronizovati tako da ih možete pregledati i koristiti sa bilo kojeg uređaja na kojem ste prijavljeni na svoj nalog.

Ako želite da podelite datoteku sa drugim korisnicima, jednostavno desnim klikom na nju izaberite opciju Deljenje i unesite e-mail adrese ljudi sa kojima želite da je podelite. Možete čak i postaviti dozvole za uređivanje ili samo pregledanje.

Korisnici koji često koriste OneDrive će primetiti da se promene koje su napravljene na jednom uređaju odmah reflektuju na drugim uređajima. Ovo je zahvaljujući sinhronizaciji u realnom vremenu koju nudi OneDrive.

Korišćenje OneDrive-a na računaru ili Mac-u omogućava vam da brzo, jednostavno i sigurno upravljate svojim daotekama, delite ih sa drugima i pristupate im sa bilo kog uređaja.

Kako funkcioniše OneDrive sinhronizacija

OneDrive je Microsoft-ov servis za skladištenje podataka u oblaku koji vam pruža mogućnost da pristupite svojim fajlovima sa bilo kog uređaja na kojem je instaliran. Međutim, jedna od najkorisnijih opcija je sinhronizacija fajlova između OneDrive-a, vašeg računara i drugih uređaja.

Kada prvi put odaberete folder koji želite da sinhronizujete na vašem računaru, OneDrive će kopirati sve fajlove u tu fasciklu u oblak. Nakon toga, svaki put kada napravite neku izmenu na fajlu, OneDrive će to automatski detektovati i sinhronizovati izmene na sve uređaje koji su povezani sa vašim OneDrive nalogom.

Iako je sinhronizacija u realnom vremenu moguća, postoje i neke zakašnjenja u zavisnosti od mrežne veze i brzine uređaja. Ako neke fajlove radije držite samo na oblaku, možete ih i sačuvati samo tamo, bez sinhronizacije na uređajima.

Pored toga, OneDrive takođe vam omogućava da podešavate koje fajlove i fascikle sinhronizujete, kao i ograničenja veličine fajlova koje možete sinhronizovati. Dakle, sinhronizacija fajlova i foldera na OneDrive-u je pojednostavljen proces koji vam pruža veću kontrolu nad svojim podacima i pristup odakle god da se nalazite.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu