Kako ponovno aktivirati Play Store

Kako ponovno aktivirati Play Store

Google Play Store je esencijalna aplikacija za svakog korisnika Android uređaja. To je mesto gde korisnici mogu preuzeti i ažurirati aplikacije, igre i razne druge servise. Međutim, ponekad se može desiti da Play Store prestane da funkcioniše ispravno ili se čak i deaktivira. U ovom tekstu će biti obrađeni koraci i metode kako ponovo aktivirati Play Store i osigurati da vaš uređaj continues da radi bez problema.

Brisanje podataka kako bi se aktivirao Play Store

Prvi korak u rešavanju problema sa Play Store aplikacijom je brisanje podataka i keš memorije ove aplikacije. To možete učiniti pristupanjem podešavanjima vašeg Android uređaja, potom idite na “Aplikacije” ili “Aplikacije i obaveštenja” i pronađite Google Play Store. Nakon što kliknete na nju, izaberite “Storage” ili “Skladište” i “Clear Data” ili “Brisanje podataka”. Ovo će resetovati Play Store na prethodno stanje bez ikakvih sačuvanih podataka i može pomoći u rešavanju problema.

Kako deinstalirati ažuriranje na Play Storeu

Ponekad najnovija ažuriranja za Play Store mogu izazvati probleme u njegovom funkcionisanju. Deinstaliranjem ovih ažuriranja, aplikacija se vraća na fabrički instaliranu verziu što može rešiti probleme. Da bi deinstalirali ažuriranja, ponovo idite na podešavanja aplikacija kao i u prethodnom koraku, pronađite Google Play Store i kliknite na “tri tačke” ili “More” u gornjem desnom uglu. Izaberite “Uninstall updates” ili “Deinstaliraj ažuriranja”. Nakon toga će Play Store biti vraćen na osnovnu verziju koja je bila preinstalirana na uređaju.

Kako ponovno povezati Google račun sa Play Storeom

Problemi sa Google Play Storeom mogu biti i rezultat problema sa Google računom na uređaju. Uklanjanje i ponovno dodavanje Google računa može ponekad rešiti ove probleme. Da biste to učinili, idite na “Settings” ili “Podešavanja” vašeg uređaja, zatim na “Accounts” ili “Računi”. Odatle, možete da uklonite postojeći Google račun i nakon toga ga ponovo dodate koristeći opciju “Add account” ili “Dodaj račun”. Nakon ponovnog povezivanja računa, proverite da li se problemi sa Play Store aplikacijom i dalje pojavljuju.

Korisne radnje za ponovnu aktivaciju Play Storea

Pored gore pomenutih metoda, postoje i druge radnje koje možete preduzeti kako biste reaktivirali Play Store. Jedna od njih je restartovanje vašeg uređaja, što može rešiti mnoge manje softverske probleme. Takođe je preporučljivo ažurirati operativni sistem vašeg uređaja na najnoviju verziju, što možete proveriti u podešavanjima pod “Software update” ili “Ažuriranje softvera”. Često ažuriranje OS-a donosi ispravke za bugove koji mogu uticati na rad aplikacija kao što je Play Store.

Provjera internetske veze za Play Store

Jedan od ključnih elemenata za normalno funkcionisanje Play Storea jeste stabilna internet konekcija. Ukoliko imate problema sa konekcijom, to može biti razlog zašto Play Store ne funkcioniše pravilno. Proverite da li je vaš Wi-Fi ili podatkovna veza aktivna i jaka. Ponovno pokretanje rutera ili promena mreže može pomoći u rešavanju ovih problema. Takođe, proverite da li ste možda omogućili “Flight mode” ili “Režim u avionu” koji onemogućava sve bežične veze.

Google Play Store je neophodan za preuzimanje i ažuriranje aplikacija i kao takav, veoma je važan za korisničko iskustvo na Android uređajima. Kada se suočite sa problemima u funkcionisanju Play Storea, sledeći gore pomenute korake trebalo bi da reši većinu uobičajenih problema. Brisanje podataka, deinstaliranje ažuriranja, ponovno povezivanje Google računa, kao i provera internet konekcije i ažuriranje operativnog sistema – samo su neke od radnji koje možete preduzeti. Ukoliko i dalje imate problema, uvek možete potražiti podršku Google-ovog tima za podršku ili posetiti ovlašćene servise. Vaša upornost i pažljivo praćenje uputstava će vam pomoći da ponovo aktivirate Play Store i nastavite da uživate u svim mogućnostima koje vam vaš Android uređaj pruža.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu