Sa sve većom popularnošću Bluetooth slušalica, povezivanje ovih uređaja postaje neizostavna veština. Bez obzira da li su u pitanju bežične slušalice za vožnju, trčanje ili muziku, pravilno povezivanje Bluetooth slušalica može biti jednostavno i lakše nego što mislite. U ovom članku ćemo vam detaljno objasniti kako povezati Bluetooth slušalice sa vašim uređajem, tako da možete uživati u omiljenoj muzici ili razgovarati bez ometanja kablova.
Povezivanje blutut slušalica: Windows 10
Ako koristite blutut slušalice i želite da ih povežete sa Windows 10 računarom, možda će vam biti potrebna malo pomoći. U ovom tekstu ćemo vam objasniti korak po korak kako da uspostavite vezu između vaših slušalica i računara.
Pre svega, proverite da li su vaše blutut slušalice spremne za povezivanje. Obično, to možete učiniti pritiskanjem dugmeta na slušalicama. Potom, na Windows 10 računaru idite u “Postavke”, pa u “Uređaji”, pa u “Blutut” i uključite blutut konekciju. Zatim pritisnite dugme “Dodaj blutut ili druge uređaje”, a zatim odaberite “Blutut”. Na ekranu će se pojaviti lista raspoloživih uređaja i potrebno je da odaberete svoje slušalice.
Ukoliko se slušalice ne prikažu na ekranu, proverite da li su one blizu računara i da li su uključene. Takođe, isključite i ponovo uključite blutut konekciju na vašem računaru.
Kada odaberete svoje slušalice, dobićete pozivni prozor koji će vas pitati da li želite da uspostavite vezu sa slušalicama. Potvrdite to i nakon nekoliko trenutaka biće uspostavljena veza.
Konačno, proverite da li su vaše blutut slušalice podešene kao zadani audio izlazni uređaj. To možete učiniti tako što ćete opet otići u “Postavke”, pa u “Sistem”, pa u “Zvuk” i odabrati svoje slušalice.
Sada su vaše blutut slušalice povezane sa vašim Windows 10 računarom i spremne su za upotrebu!
Kako povezati bluetooth slušalice: macOS
Kada se radi o povezivanju bluetooth slušalica na macOS, postupak je veoma jednostavan. Prvo, uključite svoje slušalice i postavite ih u mod za uparivanje. Nakon toga, otvorite meni Bluetooth na računaru i odaberite opciju “Uključi Bluetooth”. Kada je uključen, kliknite na dugme “Uparivanje” i pratite uputstva za uparivanje sa svojim slušalicama. Kada su slušalice povezane, one će se automatski povezivati sa macOS-om svaki put kada se oba uređaja nalaze u blizini jedan drugog i kada su uključeni. Takođe, možete kontrolisati postavke zvuka kao i druge funkcije slušalica pomoću menija Bluetooth na računaru. U slučaju da imate problema sa povezivanjem, preporučuje se da koristite najnoviju dostupnu verziju macOS-a i da ažurirate drajvere za bluetooth uređaje.
Vodič za povezivanje bluetooth slušalica sa mobilnim uređajima
Povezivanje bluetooth slušalica sa mobilnim uređajima postalo je gotovo obavezno u današnje vreme. Bez žica i ograničenja koja one donose, korisnicima se omogućava sloboda kretanja i maksimalan doživljaj zvuka. Međutim, ako ste novi u svetu Bluetooth-a, možda vas muči kako da vaše slušalice povežete sa telefonom ili tabletom.
Prvo, uverite se da su vaše slušalice napunjene i uključene. Potom u postavkama svog mobilnog uređaja pronađite opciju Bluetooth, koja se obično nalazi u sekciji “Veze” ili “Podešavanja”. Aktivirajte Bluetooth i potražite dostupne uređaje – vaše slušalice bi trebalo da se pojavljuju na listi.
Kada pronađete i odaberete svoje slušalice, mobilni uređaj će tražiti da ih povežete. U zavisnosti od modela, možda ćete morati da unesete lozinku koju dobijate uz slušalice ili da jednostavno potvrdite povezivanje. Kada se povežu, vaše slušalice će prikazati status “Povezano” na vašem mobilnom uređaju.
Još jedan savet jeste da proverite da li su vaše slušalice u režimu “pariranja”, jer u nekim slučajevima to može biti potrebno kako bi se uspostavila veza sa mobilnim uređajem. Ovo se obično postiže dugim držanjem dugmeta za uključivanje ili dugmetom za smanjenje glasnoće na slušalicama.
Sada kada su vaše slušalice povezane sa vašim mobilnim uređajem, možete uživati u bežičnoj muzici, pozivima i drugim zvukovima. Važno je napomenuti da je proces povezivanja relativno jednostavan, ali može se razlikovati od uređaja do uređaja. Ukoliko imate probleme, ne oklevajte da se obratite proizvođaču vaših slušalica ili mobilnog uređaja kako biste dobili detaljnije upute.