Kako snimiti zvuk sa računara

Snimanje zvuka sa računara može biti korisno iz mnogo razloga, kao što su snimanje muzike, webinara, podcasta ili čak čuvanje glasovnih beleški. Međutim, mnogi korisnici ne znaju kako da snime zvuk sa svojih računara na pravi način. U ovom članku ćemo vam dati savete kako da kvalitetno snimite zvuk sa računara, uz pomoć različitih alata i programa. Bez obzira na to da li ste profesionalac ili tek početnik, ovi saveti će vam pomoći da snimite savršen zvuk.

Putem ovog linka možete saznati Kako snimiti zvuk sa jutjuba.

Kako snimiti zvuk sa računara: Windows 10

Snimanje zvuka na računaru sa Windows 10 operativnim sistemom je veoma jednostavan proces. Bez obzira da li želite da snimite zvuk sa interneta, YouTube video zapisa ili nekog drugog izvora zvuka, sve što vam je potrebno je interna kartica zvuka ili bilo koji drugi uređaj koji omogućava snimanje zvuka.

Prvi korak u procesu snimanja zvuka na računaru je pronalaženje programa za snimanje zvuka. Windows 10 operativni sistem ima ugrađeni alat za snimanje zvuka, koji je jednostavan za korišćenje i veoma efikasan u performansama. Međutim, ukoliko želite više opcija, možete preuzeti neki od besplatnih programa za snimanje zvuka.

Nakon što ste preuzeli program za snimanje zvuka, povežite svoj uređaj sa računarom i pokrenite program. U programu odaberite opciju “Record” (Snimanje) i zatim “Stereo mix” kako biste izabrali izvor zvuka.

Kada ste odabrali izvor zvuka, pritisnite dugme “Start recording” (Početak snimanja) kako biste započeli proces snimanja zvuka. Nakon što završite sa snimanjem, pritisnite dugme “Stop recording” (Zaustavljanje snimanja).

Tajmački programi za snimanje zvuka su takođe prilično popularni, jer omogućavaju korisnicima da postave svoje snimanje zvuka unapred. To znači da ne morate biti prisutni dok se zvuk snima.

U zavisnosti od razloga za snimanje zvuka, većina programa za snimanje zvuka omogućava vam da preuzmete snimljene zvukove u MP3 formatu ili nekom drugom formatu koji je kompatibilan sa vašim uređajem.

Zaključno, snimanje zvuka na računaru sa Windows 10 operativnim sistemom je jednostavan proces koji se može izvršiti uz pomoć besplatnog alata za snimanje zvuka. Ovaj proces je odličan za snimanje muzike, video zapisa i bilo koje druge vrste zvuka koji se pojavljuju na vašem računaru.

Kako snimiti audio sa Mac-a

Snimanje audio zapisa na Mac-u je jednostavno i može biti korisno za različite svrhe, kao što su podučavanje, intervjuisanje ili stvaranje sadržaja za podcast.

Postoji nekoliko načina da snimite zvuk na Mac-u. Jedan od najjednostavnijih načina je korišćenje aplikacije QuickTime Player koja je dostupna na svakom Mac-u. Otvorite QuickTime Player i odaberite opciju “New Audio Recording” iz menija “File”. Zatim možete početi da snimate zvuk klikom na crveni krug. Nakon završetka snimanja, kliknite na “Stop” dugme i spremiti snimak na željenoj lokaciji.

Drugi način je da preuzmete besplatni softver za snimanje zvuka, poput Audacity-ja. Nakon što preuzmete i instalirate Audacity, otvorite aplikaciju i odaberite svoj mikrofon u opciji “Audio Host”. Zatim možete početi snimanje pritiskom na “Record” dugme. Nakon snimanja, snimak se može urediti prema željama i sačuvati na računaru.

Takođe je važno imati dobar mikrofon za snimanje zvuka. Uz izbor mikrofona koji je kvalitetan, treba razmisliti o prostoru u kojem se snima zvuk kako bi se minimizirao ulaz šuma.

Ukratko, snimanje audio zapisa na Mac-u nije teško i može se uraditi na nekoliko načina. Važno je imati softver za snimanje, dobar mikrofon i prostor bez šuma.

Kako snimiti zvuk sa računara pomoću Audacity-ja i Quick Time Player-a

Snimanje zvuka sa računara je korisna veština koja može biti od pomoći u različite svrhe, poput snimanja webinara, intervjua ili predavanja. Audacity i Quick Time Player su besplatni programi koji omogućavaju snimanje zvuka sa računara.

Audacity je besplatan audio editor sa mnogim naprednim funkcijama za snimanje i obradu zvuka. Da biste snimili zvuk sa računara, jednostavno pokrenite Audacity, kliknite na “Record” dugme, a zatim reprodukujte zvuk koji želite da snimite. Kada završite sa snimanjem, kliknite na “Stop” dugme da biste završili snimanje. Audacity omogućava snimanje zvuka sa mikrofona, linijskog ulaza, ili čak sa zvučne kartice računara.

Quick Time Player je standardni video i audio plejer za Mac računare, ali je takođe dostupan za Windows. Da biste snimili zvuk sa Quick Time Playerom, otvorite program, kliknite na “New Audio Recording”, a zatim na “Record” dugme. Kada završite sa snimanjem, kliknite na “Stop” dugme da biste završili snimanje. Quick Time Player omogućava snimanje zvuka sa mikrofona ili sa zvučne kartice računara.

Obe ove aplikacije su korisne za snimanje zvuka sa računara, a postupak snimanja je jednostavan i brz. Ukoliko želite da snimite zvuk sa računara, preporučujemo da isprobate ovaj način snimanja.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu