Kako videti istoriju na Google

Google nam danas ne služi samo kao pretraživač interneta, već omogućava i pristup istorijskim događajima i mestima širom sveta. Kroz visokokvalitetne digitalne izložbe i virtuelne ture, Google nam pruža priliku da istražujemo prošlost na interaktivan način. Otkrijte kako da vidite istoriju na Google i saznajte više o fascinantnim putovanjima kroz vreme.

Kako videti istoriju na Google sa računara

Google ima neverovatnu mogućnost da nam pruži informacije o gotovo svemu što nas zanima, uključujući istorijske događaje. Evo kako da iskoristite ovu mogućnost kako biste videli istoriju na Google-u koristeći računar.

Prvo, otvorite “Google pretraživač” na svom računaru. Zatim u polje za pretragu unesite željeni događaj ili ličnost iz prošlosti koja vas interesuje. Možete uneti i vreme i mesto određenog događaja kako biste pronašli preciznije informacije.

Nakon toga, na dnu pretrage u okviru “Ostalo” možete pronaći opciju “Vizuelna istorija”. Klikom na ovu opciju prikazaće se stranica sa nekoliko kartica koje predstavljaju različite epohe, kao što su “Antika” ili “Srednji vek”. Klikom na karticu možete pristupiti zanimljivim i detaljnim člancima, slikama i mapama o istorijskom periodu koji vas zanima.

Pored toga, postoje i druge opcije pretrage na Google-u koje možete koristiti za proučavanje istorije, uključujući “Google Books” i “Google Arts & Culture“. Ove opcije pružaju mogućnost pristupa knjigama i člancima o istoriji, kao i virtualnim muzejima i galerijama sa slikama i umetničkim delima iz različitih istorijskih perioda.

Ukratko, Google nudi lak i brz pristup informacijama o istoriji na računaru. Koristeći ove mogućnosti, možete pronaći bogate i detaljne izvore o istoriji koja vas zanima.

Kako da vidite istoriju Google na androidu

Ako želite da proverite koje ste prethodne pretrage izvršili na svojim mobilnom uređaju, možete pristupiti istoriji pretraživanja na Google aplikaciji. Ovaj koristan alat omogućava vam da pronađete već pretražene stranice, zajedno sa vremenom i datumom pretrage.

Evo kako da pristupite istoriji pretraživanja:

1. Otvorite Google aplikaciju na vašem mobilnom uređaju.
2. Kliknite na ikonu tri linije u gornjem levom uglu ekrana.
3. Kliknite na “Istorija pretrage”.
4. Pregledajte prethodne pretrage.

Ako želite da izbrišete svoju istoriju pretraživanja, jednostavno kliknite na tri tačke u gornjem desnom uglu ekrana, a zatim kliknite na “Izbriši istoriju pretraživanja”. Ukoliko želite da onemogućite čuvanje pretrage, kliknite na “Podešavanja”, a zatim na “Podešavanja pretrage”. Ovde ćete imati mogućnost da onemogućite čuvanje pretrage.

Imajte na umu da ako ste prijavljeni na vaš Google nalog, sve vaše pretrage će biti sinhronizovane na druge uređaje na kojima ste prijavljeni. Ako želite da izbrišete istoriju pretrage na svim uređajima, otvorite Google nalog u svom pretraživaču, kliknite na “Podaci i personalizacija”, a zatim na “Aktivnost na webu i aplikacijama”. Tu ćete moći da pregledate, izbrišete ili onemogućite čuvanje pretrage.

Kako da vidite Google istoriju na iPhone

Ako koristite Google pretraživač i iPhone, verovatno se pitate kako da vidite svoju Google istoriju na svom pametnom telefonu. Prvo, obezbedite sebi da ste prijavljeni na svoj Google nalog na svom iPhone-u. Nakon toga, pratite ove jednostavne korake:

1. Otvorite Google pretraživač na svom iPhone-u.
2. Kliknite na svoj profilni avatar u gornjem desnom uglu stranice pretraživača.
3. Pojavljuje se padajući meni, kliknite na “Istorija i preuzimanja”.
4. Na kraju stranice, kliknite na “Istorija pretraživanja”.
5. Ovde možete videti sve svoje pretraživačke aktivnosti, kao i da ih brišite po želji.

Takođe, na ovom mestu možete pretraživati po ključnim rečima, filtrirati po datumu i preuzeti istoriju pretraživanja kao CSV fajl. Ovako možete pregledati sve pretrage koje ste izvršili, a isto tako i pobrisati sve one koje bi mogle da izazovu zabrinutost. Ovo je jednostavan i koristan način da upoznate svoje navike pretrage i osigurate privatnost svog pretraživača.

Takođe pročitajte kako izbrisati istoriju pretraživanja.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu