Najbolji solarni power bankovi: vodič za kupovinu (2023)

Solarni power bankovi su savršeno rešenje za one koji putuju u prirodu, kampuju ili imaju problema sa punjenjem svojih mobilnih uređaja. U ovom vodiču za kupovinu, istražićemo najbolje modele solarnih power bankova za 2023. Pored toga, objasnićemo šta treba da imate na umu kada birate svoj solarni power bank, kao što su snaga baterije, brzina punjenja, broj priključaka i prenosivost, kako bi vam pomogli da pronađete savršen uređaj za vaše potrebe.

Kvalitetni solarni power bankovi po povoljnoj ceni

Kada je u pitanju odabir solarnog power banka, vrlo je važno da odaberete kvalitetan proizvod, koji će učinkovito puniti vaše uređaje i dugoročno vam služiti. U ovom vodiču analiziramo najbolje solarni power bankove na tržištu, s naglaskom na kvalitet proizvoda i njihovu cenu.

Ovdje ćemo vam predstaviti solarni power bankove koji su kvalitetni i koji su dostupni po povoljnoj ceni. Ovi proizvodi dolaze s garancijom i visokokvalitetnom baterijom koja osigurava pouzdan i brz rad. Također, ovi power bankovi dolaze s solarnim panelima koji učinkovito koriste sunčevu energiju za punjenje uređaja.

Kvalitetni solarni power bankovi po povoljnoj ceni su idealni za putovanja i izlete u prirodu. Izdržljivi su i mogu se koristiti u uvjetima kada nema pristupa mreži struje. Ako želite osigurati da vam uređaji uvijek budu napunjeni, razmislite o kupnji jednog od ovih solarnih power bankova.

Kako funkcioniše solarni power bank

Solarni power bank je prenosivi punjač koji koristi solarnu energiju kako bi napunio svoju bateriju. Funkcioniše tako što sunčeva svetlost prolazi kroz solarni panel koji se nalazi na površini uređaja, a zatim se pretvara u električnu energiju koja se skladišti u bateriju. Ovo omogućava da uređaj bude potpuno nezavisan od električne mreže, što ga čini idealnim za putovanja i kampovanja ili za situacije kada nema dostupne struje.

Velika prednost solarnih power bankova je upravo u upotrebi obnovljivih izvora energije, čime se smanjuje potrošnja fosilnih goriva i sprečava dodatna emisija štetnih gasova u atmosferu. Takođe, ovi uređaji su obično otporni na vodu i prašinu, što ih čini idealnim za upotrebu u različitim vremenskim uslovima.

Ipak, potrebno je imati na umu da brzina punjenja zavisi od jakosti sunčeve svetlosti i veličine solarnog panela, tako da u slučaju oblačnog vremena ili noću uređaj će se puniti sporije ili neće biti u mogućnosti da se napuni preko solarnog panela. Takođe, solarni power bankovi mogu biti nešto skuplji od običnih prenosivih punjača.

Različite vrste solarnih panela

Solarni paneli su postali popularni izvor energije, posebno za putovanja u prirodu ili boravak na otvorenom gde nema pristupa električnoj mreži. Postoje različite vrste solarnih panela, koji su napravljeni od različitih materijala i imaju različite karakteristike.

Polikristalni solarni paneli su najčešći tip solarnih panela. Izrađuju se od više kristala, a efikasnost im je 14 do 16 procenata. Monokristalni paneli su nešto skuplji ali i efikasniji, jer su pravljeni od jednog velikog kristala. Sadrži više silikona, što mu omogućava viši stepen efikasnosti od 18 do 20 procenata. Amorfični solarni paneli su fleksibilni i lagani, ali niska efikasnost na niskim temperaturama i direktnoj sunčevoj svetlosti čini ovaj tip solarnih panela manje popularnim.

Efikasnost panela, veličina baterije, veličina panela i brzina punjenja zavise od različitih faktora, tako da je važno odabrati solarni power bank koji najbolje odgovara vašim potrebama. Pametno birajte i uživajte u neograničenoj energiji, gde god da ste.

Kapacitet solarnih power bankova

Kapacitet solarnih power bankova je ključni faktor prilikom odabira ovog uređaja. Što je veći kapacitet, to ćete duže moći da koristite svoj mobilni uređaj bez potrebe da ga ponovo punite. Kapacitet se meri u mAh (milijamper satima).

Preporučuje se da odaberete solarni power bank sa minimalno 10,000 mAh kapaciteta. To je dovoljno za punjenje vašeg mobilnog uređaja više puta.

Za one koji koriste više uređaja, kao što su pametni telefoni, tableti i prenosivi zvučnici, preporučuje se kupovina solarnog power banka kapaciteta između 15,000 i 20,000 mAh. Ovi uređaji mogu da napune više uređaja istovremeno ili da punu snagu obezbede jednom uređaju.

Ukoliko želite najveći kapacitet, odaberite solarni power bank sa kapacitetom od 30,000 mAh ili više. Ovi uređaji su idealni za duža putovanja ili kampovanje, gde vam je potrebna pouzdana i dugotrajna napajanja za vaše mobilne uređaje. Imajte na umu da će veći kapacitet značiti i veću težinu i dimenzije uređaja.

Broj dostupnih portova i načini punjenja

Broj dostupnih portova i načini punjenja su ključni faktori koje treba uzeti u obzir pri kupovini solarnog power banka. Idealno bi bilo da power bank ima nekoliko portova različitog tipa kako bi se moglo puniti više uređaja odjednom. Najčešće se koriste USB portovi, ali bi najbolje bilo da power bank ima i Type-C port za brže punjenje.

Takođe, važno je obratiti pažnju na načine punjenja. Neke power banke se mogu otpuniti samo solarnom energijom, dok druge mogu koristiti i struju za punjenje. Ovo je posebno korisno ukoliko se nalazite u području sa manjkom sunčeve svetlosti.

Uz to, postoji i mogućnost passthrough punjenja, što znači da se uređaj koji se povezuje sa power bankom može puniti istovremeno dok se power bank puni. Ovo je korisno ukoliko želite da istovremeno koristite svoj uređaj i ne prekidate proces punjenja.

Izbor solarnog power banka sa više dostupnih portova i bržim načinom punjenja će omogućiti više fleksibilnosti i smanjenje vremena čekanja dok se uređaji napune.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu