Power Bank: kako funkcioniše

Power Bank, ili prenosna baterija, je uređaj koji se koristi za punjenje elektronskih uređaja poput pametnih telefona i tableta. Ova praktična sprava je postala neizostavan deo života u digitalnom dobu u kojem smo danas, jer nam omogućava da ostanemo povezani i produktivni tokom celog dana. Ali kako zapravo funkcioniše power bank? U ovom članku ćemo objasniti sve što treba da znate o ovoj popularnoj tehnologiji.

Šta je Power bank

Power bank je prenosivi punjač baterija koji se koristi za napajanje mobilnih uređaja kao što su pametni telefoni, tableti i ostali uređaji koji se pune putem USB priključka. Ovi punjači baterija obično dolaze u različitim veličinama i kapacitetima, od manjih koji mogu da napune samo jedan mobilni uređaj, do većih kapaciteta koji mogu da napune nekoliko uređaja više puta.

Najčešće se koriste kada nismo u blizini utičnice za punjenje ili nemamo dovoljno vremena za punjenje uređaja, naročito kada smo u pokretu ili na dugim putovanjima. Oni se mogu puniti putem klasične utičnice i USB ulaza, a neki se čak mogu puniti i putem solarnih panela.

Osim što su praktični za putovanja, power bank-ovi su takođe korisni za hitne situacije kada nam je potrebno da napunimo telefon, ali nema dostupne utičnice za punjenje. Postoje različiti modeli i proizvođači power bank-ova i važno je odabrati onaj koji odgovara vašim potrebama i uređajima koje posedujete.

Power bank: Tehničke karakteristike

Power bank je uređaj koji se koristi za punjenje mobilnih uređaja. Karakteristike power banka mogu varirati u zavisnosti od marke, modela i kapaciteta. Kapacitet power banka meri se u miliamper-satima (mAh), koji pokazuju koliko energije uređaj može da skladišti.

Često se koriste power bankovi kapaciteta od 10000 mAh do 20000 mAh. Ova vrsta power banka može da napuni mobilni uređaj više puta, što je idealno za putovanja i kada nema pristupa utičnici za punjenje.

Pored kapaciteta, drugi faktori koji utiču na karakteristike power banka su brzina punjenja i broj USB portova. Neki power bankovi imaju brzo punjenje, što znači da mogu puno brže da napune mobilni uređaj u odnosu na manje efikasne uređaje.

Broj USB portova takođe može biti factor pri izboru power banka. Ako imate više mobilnih uređaja, koristan bi vam bio power bank sa više USB portova, tako da istovremeno možete da punite sve uređaje.

Uzimajući u obzir ove karakteristike, najbolje bi bilo istražiti različite modele power bankova pre kupovine kako biste pronašli uređaj koji najbolje odgovara vašim potrebama.

Kako napuniti Power bank

Power bank je uređaj koji je postao neizostavan deo svakodnevnog života, a posebno kada je u pitanju punjenje mobilnih uređaja. Zo punim power bank, potrebno je pratiti nekoliko koraka.

Korak 1: Povežite power bank sa izvorom napajanja
Pre punjenja Power banka, potrebno je priključiti ga na izvor napajanja. Možete ga puniti preko USB priključka na računaru ili laptopu, preko adaptera za struju ili putem solarnih panela. Većina power bankova dolazi sa pratećim kablom za punjenje, ali ako ga nemate, možete koristiti bilo koji drugi kabli za punjenje.

Korak 2: Proverite nivo napunjenosti
Većina modernih Power bankova ima indikator nivoa napunjenosti u vidu LED svetlećih dioda. Ovi indikatori pokazuju koliko Power bank ima preostalog kapaciteta. Pre punjenja sve LED diode će se svetliti, a tokom punjenja, diode će se ugasi, a na kraju, kada je Power bank pun, sve će diode ponovo svetleti.

Korak 3: Pokrenite punjenje
Kada je Power bank povezan sa izvorom napajanja, započnite punjenje pritiskom na dugme za uključenje. Power bank će zatim započeti punjenje. Vreme koje je potrebno za punjenje Power banka zavisi od kapaciteta baterije, načina punjenja i izvora napajanja.

Nakon završetka punjenja, isključite Power bank sa izvora napajanja i uverite se da su svi LED indikatori svetle kako biste bili sigurni da je Power bank u potpunosti napunjen.

Zajednička cena: šta je to i kako funkcioniše istražite detaljnije u ovom članku.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu