Preuzimanje Flash Playera

Preuzimanje Flash Playera

Adobe Flash Player nekad je bio ključan alat za reprodukciju multimedije na internetu. Međutim, sa napretkom tehnologija kao što su HTML5, WebGL i drugim, Flash tehnologija je prestala sa razvojem i podrškom krajem 2020. godine. Ipak, postoji niz starih sadržaja koji i dalje zahtevaju Flash Player, zbog čega ljudi ponekad traže način da pristupe ovim sadržajima. U ovom članku, daćemo vam detaljne upute kako da preuzmete i instalirate Flash Player za različite preglednike, mada ističemo važnost prelaska na nove tehnologije iz razloga sigurnosti i podrške.

Preuzmite Flash Player za operativni sistem Windows

Ako pokušavate da preuzmete Adobe Flash Player za operativni sistem Windows, prvo morate znati da od januara 2021. godine, Adobe više nije podržavao Flash Player i blokirao je reprodukciju Flash sadržaja. Bez obzira na to, starije verzije Flash Playera su još uvek prisutne na internetu, ali ih preuzimate na vlastitu odgovornost zbog mogućih bezbednosnih rizika. Da biste to učinili, potražite arhivirane verzije Flash Playera koje su kompatibilne sa vašim Windows sistemom. Pre instalacije, obavezno instalirajte najnovije sigurnosne zakrpe za vaš sistem da biste minimalizovali rizik od sigurnosnih propusta.

Instaliranje Flash Playera na pregledniku Edge

Microsoft Edge je zvanično prekinuo podršku za Flash Player krajem 2020. godine, u skladu sa Microsoftovom politikom i preporukama. Korisnici Edge preglednika neće moći instalirati nove verzije Flash Playera i preporučuje se da se pređe na alternativne tehnologije. Ako ipak morate pristupiti sadržaju koji zahteva Flash, možete koristiti starije verzije preglednika koje još uvek omogućavaju pokretanje Flash sadržaja, ali imajte na umu sigurnosne rizike.

Kako preuzeti Flash Player za Internet Explorer

Internet Explorer takođe prestaje s podrškom za Flash Player krajem 2020. godine. Microsoft je objavio ažuriranja za Windows operativne sisteme koja blokiraju Flash sadržaje u ovom pregledniku. Korisnici koji koriste starije verzije Internet Explorera moraju biti svesni sigurnosnih rizika povezanih s korišćenjem zastarelog softvera. Preuzmite Flash Player samo ako zaista morate i ako vam je neophodan pristup specifičnom sadržaju, vodeći računa o potencijalnim rizicima. Nakon preuzimanja instalacije, pokrenite je i pratite upute.

Upute za preuzimanje Flash Playera na Firefoxu i Operi

Mozilla Firefox i Opera su takođe obustavile podršku za Flash Player. Ako koristite stariju verziju ovih preglednika, moguće je preuzeti Flash Player s interneta; međutim, ovo se ne preporučuje zbog sigurnosnih razloga. Ako vam je apsolutno neophodno koristiti Flash, potražite instrukcije i preuzimanje sa pouzdanih izvora, i budite sigurni da razumete rizike. Instalacija se vrši pokretanjem preuzete datoteke i sledi istim procedurama kao i kod ostalih preglednika.

Koraci za instaliranje Flash Playera na Chrome-u

Google Chrome je takođe uklonio podršku za Flash Player krajem 2020. godine. Chrome je do tada dolazio sa ugrađenim Flash Playerom, ali je ova funkcionalnost uklonjena da bi se korisnici oslobodili zavisnosti o zastareloj i nesigurnoj tehnologiji. Korisnici koji koriste Chrome moći će samo da pristupe sadržajima koji su prihvatili nove standarde. Ako i dalje postoji potreba za korišćenjem Flasha, neophodno je koristiti starije verzije Chromea ili druge preglednike koji dozvoljavaju instalaciju eksternih verzija Flash Playera.

Ukoliko i dalje imate potrebu da koristite Adobe Flash Player, bitno je zapamtiti da je odlučeno da se prekine sa podrškom ovom softveru krajem 2020. godine i da je većina glavnih preglednika u skladu s tim takođe prekinula njegovu podršku. Stoga, ako odlučite da nastavite da koristite Adobe Flash Player, budite svjesni sigurnosnih implikacija i potencijalnih rizika koji prate korišćenje zastarele tehnologije. Kao alternativa, preporučuje se prelazak na novije tehnologije koje osiguravaju bezbednije i ažurnije korisničko iskustvo na internetu.

Prijavi se da primaš najnovije informacije na ovu temu